Psihosocialna pomoč je strokovna opora in podpora posameznikom, ki se soočajo z različnimi stiskami in težavami.
Psihosocialna pomoč
Stopite v stik z nami!
Specializirana psihosocialna pomoč žrtvam nasilja
Program Specializirana psihosocialna pomoč žrtvam nasilja je namenjen osebam, ki so doživele nasilje (fizično, psihično, spolno, ekonomsko …) v različnih življenjskih okoliščinah. V okviru programa pomagamo žrtvam nasilja, da zaživijo v varnem okolju, se opolnomočijo in zaščitijo sebe ter svoje bližnje pred nasiljem. Pri tem je ključno ozaveščanje o ničelni toleranci do nasilja.
V programu žrtvam nasilja nudimo celostno psihosocialno obravnavo, pomagamo pri premagovanju njihovih stisk in težav, pri globlji predelavi travmatskih izkušenj in pri ozaveščanju lastnih ravnanj. Z njimi delamo na opolnomočenju, opogumljanju in na preoblikovanju vzorcev vedenja.
Žrtve nasilje imajo možnost vključitve v psihosocialno svetovanje, ki poteka enkrat tedensko od 55 min do 1,5 ure. Nudimo jim tudi svetovanje po telefonu ali elektronski pošti. Po potrebi zanje organiziramo tudi izobraževalne delavnice asertivnega vedenja.
"*" indicates required fields
Specializirana psihosocialna pomoč osebam s težavami v duševnem zdravju
Program je namenjen posameznikom s težavami v duševnem zdravju in njihovim bližnjim, ki se zaradi različnih okoliščin znajdejo v stiski, iz katere ne morejo več sami ali pa potrebujejo strokovno podporo. Našim uporabnikom obravnava omogoča lažje soočanje z vsakodnevnimi življenjskimi obremenitvami in uresničevanje tega, kar v svojem življenju zmorejo. Obravnava je intenzivna, ker potekajo pogovori enkrat tedensko po eno uro vsaj tri mesece. Srečanja so individualna, kar pomeni, da vsak dela posebej s strokovnim delavcem.
Kdaj imamo težave v duševnem zdravju ali kdaj lahko govorimo o duševni bolezni? Duševne bolezni so splošen termin, ki opisuje skupino bolezni s simptomi, ki vplivajo na človekovo mišljenje, zaznavanje, voljo ali vedenje. Nekateri imajo zaradi tega težave pri delu, v odnosih in drugje. Stres lahko naše duševno zdravje samo ogrozi. Večinoma se lahko ljudje dobro soočimo in premagujemo duševne bolezni z zdravili, svetovanjem ali obojim. Prav slednje velja za najbolj učinkovito. V program se vključujejo tudi osebe, ki zaznavajo, da se njihova duševna stiska poglablja, in bi se želeli izogniti poglabljanju le-te.
Program pomaga pri soočanju in premagovanju: tesnobe, depresije, stresa, izgorelosti, osebnostnih motenj, motenj hranjenja, post travmatska stresna motnja …
Po dogovoru z uporabnikom smo na voljo za terensko svetovanje in informiranje na območju mariborske UE. Obravnava lahko poteka tudi po spletu, kadar se uporabnik zaradi različnih razlogov ne more obravnave udeležiti v živo.
V program prednostno vključujemo ranljive skupine prebivalstva (brezposelne osebe, prejemnike denarne socialne pomoči, prejemnike varstvenega dodatka…).
"*" indicates required fields